Брентфорд и Тотнъм играят при 2:0 в двубой от първия кръг

...

НА ЖИВО: Брентфорд - Тотнъм 2:0, Тони удвои

Брентфорд и Тотнъм играят при 2:0 в дуел от първия кръг от Висшата лига след паузата към Световното състезание.Витали Янелт откри резултата в 15-а минута. Айван Тони съумя да удвои задатъка на своя отбор при започване на второто полувреме.

Мачът стартира равностойни, като в първите десетина минути нямаше положения пред двете порти. Сякаш от нищото обаче домакините нанесоха първи удар.

След офанзива отдясно, Браян Мбемо откри Матиас Йенсен на задната греда. Неговият удар беше избавен от Форстър, само че Янелт добави от броени метри на празна врата.

Около 25-а минута Тотнъм сподели лека активизация, като Сон и Кулушевски насочиха точни удари, само че лесни за Рая. В 30-а минута още веднъж Сон опитва мерника си, само че от 25 метра разстояние Рая не беше прекомерно усложнен.

В 34-а минута Занка Йоргенсен опита комплициран удар от дребен ъгъл, а Фрейзър Форстър съумя да избие с крайник. Във финалните минути на полувремето Айвън Тони беше покрай втори гол, само че засада го разочарова.

В 51-а минута гостите имаха искания за дузпа, само че след интервенция на ВАР беше решено, че нарушаване против Хари Кейн не е имало.

Три минути по-късно коледния призрачен сън за " шпорите " стана сериозен. Първо Ерик Дайър направи извънредно допиране, подарявайки на Брентфорд ъглов удар. Секунди по-късно Айван Тони съумя да се възползва от безредие, с цел да вкара за 2:0.

Ето и съставите на двата отбора:

Брентфорд : Рая, Занка, Мий, Пинок, Роерслев, Норгаард, Йенсен, Янелт, Хенри, Мбемо, Тони;

Тотнъм : Форстър, Танганга, Ленгле, Дайър, Дохърти, Хьойберг, Бисума, Перишич, Кулушевски, Сон, Кейн;